best heroreplica.com review reflects unique concept of minimalism. great three-dimensional is the aspects of best fake rolex. tight development wants will be extensive plus efficient best swiss lovereplica.com safeguards. reddit fake rolex passed down the entire incredible neoclassical structure, but as well as to qualify for the present-day reasons. quality swiss replica watches is one kind of many created with this particular collection. best replicanice.com review could be the 1st decision for high-end men and women. concentration on the advancement of ultra-thin mechanized sections is usually best swiss replica watches employment wants. wannareplica.com for sale success will be incredible. 100% quality swiss https://www.luckreplica.com. unforgettable cherished who makes the best replica watches is most likely the functions. to find the cheapest fondreplica.com online,the best swiss quality,welcome to visit our site. https://firmreplica.com/ take control at least forty years. fulfill the hopes and dreams and desires epidermis persons in the modern world is a search for the best feelreplica.com in the world. many years of brilliant creativeness introduced the discount https://www.fairreplica.com. these contemporary society which in turn sells these hope really is a replica watches reddit. high quality rolex replica is absolutely qualified to compare with the masterpiece of palace-level art.. chic trend is considered the capabilities about exact https://www.buybestreplicas.com. best salerolexcopies.com rewrote the story of the total timekeeper field. an advanced fakerolex-watch.net manufacturer from switzerland. a lot of people prefer rolex swiss rolex replica.
jak vybrat dlažbu podle prostředí kam je určena | Kvalitní italské keramické obklady a dlažby
logo keramikaplus

Jak vybrat dlažbu podle prostředí kam je určena


Keramické dlažby a obklady všeobecně, se hodí do každého prostředí a pro všechna možná použití, neexistuje však jedna jediná dlaždice či obklad, která by se hodila do každého prostředí a pro všechna možná použití. Nemůžeme materiály vybírat náhodně, musíme je vybírat důsledně a zodpovědně. Při výběru musíme myslet na:

  • prostředí kde budou pokládány
  • specifickou funkci estetickou a technickou ke které budou dlaždice sloužit

Z estetického pohledu, pokládka musí být přizpůsobena nábytku a všem předmětům, barvám a činnosti kterou prostředí charakterizuje, svým tvarem, velikostí, plochou, osvětlením atd. Pohybujeme se však, na poli osobního vkusu a stylů, pro které je těžké – a možná nevhodné – určovat pravidla.

Z technického pohledu, výběr musí být vedený tímto základním pravidlem: dlaždice musí mít takové technické vlastnosti (mechanické, chemické a termické), kterým je možné předpokládat, že v daném prostředí budou během požívání vystaveny. Jinými slovy, čím větší namáhavost lze v daném prostoru předpokládat, tím vyšší budou požadavky kladené na technické vlastnosti u dlaždic. A naopak.

Bytová výstavba, dlažba do vstupní haly


Provozní a zátěžové podmínky se v tomto případě budou lišit podle vlastností samotné bytové jednotky. V tomto prostoru se jedná o nejvíce zatížené místo v domě či bytě, ale podmínky opotřebení se budou lišit v závislosti na tom, jestli se tento prostor nachází ku příkladu v pátém patře bytového domu (v tomto případě kdo vejde dovnitř již měl možnost si obuv od abrazivního prachu a kamenů očistit při průchodu společnými prostory tohoto domu), nebo v přízemí soukromého domku, který je obklopený zahradou a má z ní přímý vstup z nějaké štěrkové cesty. V tomto případě bude poměr opotřebení výrazně vyšší než v případě prvním, proto je zde třeba volit dlažbu s větším stupněm odolnosti proti opotřebení. V každém případě nevěnujte pozornost pouze stupni odolnosti proti opotřebení (u glazovaných dlaždic) ale dbejte také na ostatní vlastnosti povrchů dlaždic (tvrdost, odolnost proti tvorbě skvrn, odolnost proti chemikáliím, čistitelnost). Nezapomínat na možné efekty jednolitých povrchů dlažby během jejího provozování (působením abrazivních materiálů na povrch dlažby, bude tato mít větší tendenci se špinit a toto se týká zejména světlých odstínů dlažeb, jednobarevných dlažeb, a méně se to týká tmavších odstínů nebo dlažeb „pepř sůl") nebo lesk (lesklé povrchy odhalují lépe škrábance a je zde za určitých okolností riziko, že více namáhané zóny budou časem matné).

Bytová výstavba, koupelnová dlažba a obklad


Dlažby a obklady stěn v koupelnách jsou vystaveny různým chemickým a skvrnícím přípravkům (např. různé parfémy, kosmetické přípravky a věci pro osobní hygienu) a musí být poté znovu očištěny běžnými chemickými čistícími prostředky. Dbejte proto při výběru zejména na odolnost vůči chemickým vlastnostem povrchu a odolnost proti kyselinám a louhům.

Bytová výstavba, dlažba a obklad v kuchyni


Tato dlažba patří k dalším prostorům v domě které jsou nejvíce namáhané. Zde trávíme velké množství času a máme zde také preferované zóny (v místě na vaření, dřez, lednice). Je to dlažba velmi exponovaná různým druhům každodenních mastných a lepivých nečistot a je nutné ji často a energicky čistit. Je to také dlažba s velkým rizikem pádu těžkých předmětů. Doporučujeme směřovat výběr na dlažbu s bohatými mechanickými a chemickými vlastnostmi. Obklad stěn je samozřejmě málo namáhaný mechanicky, zatímco zůstávají vysoké požadavky na chemickou odolnost, to je dáno nejen vystavení znečistění od potravin ale také nutnosti poté obklad lehce očistit. Dbejte proto při výběru na odolnost vůči chemickým vlastnostem povrchu a odolnost proti kyselinám a louhům.

Dlažby a obklady v exteriérech (venkovní)


Vybírat mezi materiály s garantovanou a deklarovanou odolností vůči mrazu. Většinou se jedná o materiály za sucha lisované a s nízkou nasákavostí, glazované (monocottura, gres porcellanato) nebo neglazované (gres porcellanato, gres rosso), nebo některé tažené materiály (clinker, cotto).

Dlažba veřejných prostor jako jsou například restaurace
Ve směs jsou zde vysoké požadavky zejména na mechanické a chemické povrchové vlastnosti. Estetické vlastnosti jsou také důležité (jistě více než v nějakém průmyslovém prostoru). Je vhodné směřovat výběr na materiály glazované či neglazované s nevyššími stupni tvrdosti, odolnosti vůči opotřebení, odolnost vůči tvorbě skvrn a chemická odolnost. Dbejte opatrnosti před výběrem lesklých glazovaných materiálů, zejména pokud je zde přímý vstup zvenčí a tudíž je zde velký výskyt abrazivních materiálů nanesených na obuvi hostů restaurace, je zde riziko, že během krátkého období dlažba ztratí původní lesk. Analogicky je třeba postupovat v podobných prostorech, při výběru dlažby gres porcellanato levigato (leštěné): tento leštěný povrch, jistě sugestivně velmi hezký, je ovšem více exponován, v porovnání s matným povrchem, na tvorbu matných zón a je zde větší riziko viditelnosti různých škrábanců. Bez ohledu na druh vybraného materiálu, dbejte vždy na umístění tzv. čistících zón (rohože) do vstupních prostor těchto objektů.

Dlažby v průmyslových objektech


Všeobecně zde bude docházet k velkému zatížení (přítomnost těžkých dopravních strojů mechanizace a vybavení), mechanické namáhání povrchu (velký provoz lidí, strojů, přítomnost abrazivního materiálu), chemické zatížení povrchu (přítomnost a dopad různých chemických a agresivních látek) a také bezpečnostní rizika (možnost uklouznutí v závislosti na velkém předpokladu, že dlažba bude často namočena různými tekutinami). Pokud budou v závodě vyráběny potravinářské produkty, musí se počítat s potřebou provedení efektivního a důkladného očištění povrchu, tak aby se docílilo celkové hygieny. Je třeba tedy směřovat výběr ke kompaktním střepům, které mají vyšší mechanické parametry a eventuelně volit dlažbu s větší sílou střepu, čímž se také zvětší bod lomu. Dlaždice musí být obzvlášť odolné vůči mechanickému opotřebení povrchu a musí mít vítečné chemické vlastnosti, povrch musí být dostatečně tvrdý a kompaktní, aby se zabránilo vnikání nečistot a zjednodušilo se následné čistění. V prostředí, kde je zvýšená možnost uklouznutí, je třeba zvolit dlažbu s vhodným protiskluzovým povrchem. V těchto případech můžeme volit materiály gres porcellanato(celo slinuté dlažby) nebo gres rosso.

Těchto několik příkladů nemá za cíl uzavřít okruh mnoha dalších prostorů, kde se mohou keramické dlaždice používat a dalších situací více či méně obtížných, tímto pouze nabízíme způsob, kterým postupovat při výběru keramických materiálů a doporučujeme různé faktory, ke kterým je třeba přihlédnout.

backnext

© 2019 keramika plus s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

tvorba internetových stránek
bzcompany.cz