logo keramikaplus

Provoz a údržba

Životnost vydlážděné plochy závisí také na tom, jak budeme tuto plochu provozovat a udržovat. Tedy také uživatel má důležitý vliv na tom, jaké technické a estetické vlastnosti bude taková plocha během času vykazovat. Vydlážděná plocha, která je řádně naprojektována a obložená, představuje jistě velmi odolný povrch, zejména pokud ji porovnáte s plochami, které jsou pokryty jinými materiály, které mohou být hořlavé, měkké či lehce zašpinitelné. I přes toto je třeba se vyvarovat některým věcem, které jsou dány zejména dobrými smysly než dokonalou znalostí technických vlastností materiálu. Několik příkladů:

Dlaždice a spáry
Vydlážděný povrch – přesněji to co z něj vnímáme - se skládá z dlaždic a ze spáry. Je třeba se starat o obojí.

Čistící prostředky
Používat vhodné přípravky, ty které jsou běžně k dostání a jsou k tomu určené. Vyvarovat se použití různých druhů kyselin a jejich roztoků, např. těch, které jsou určené k odstranění vodního kamene na WC, protože pokud nepoškodí dlaždice, tak mohou narušit vzhled a stav cementových spár. Připomínáme, že pouze spáry vyplněné epoxidovými hmotami mají dobrou odolnost vůči kyselinám.

Způsoby čištění
Během čištění je nutné omezit a užívat velmi opatrně abrazivní prostředky a to zejména u dlaždic s lesklým povrchem, u kterého je mechanické poškrábání velmi evidentní.

Abrazivní špína
Některé druhy nečistot (prach, písek) znásobují abrazivní efekt při běžném provozu. Pokuste se proto udržovat podlahu pokud možno co nejvíce čistou a tyto druhy nečistot, vesměs donesených na obuvi z exteriéru, se snažte zachytit pomocí vhodných rohoží situovaných u vchodu do vydlážděného prostoru.

Obezřetnost a ochrana
Podlahy z keramických materiálů nejsou nerozbitné, tzn. mají omezenou pevnost proti různým nehodám. Je tedy třeba být obezřetní a omezit, jak je to jen možné, pád těžkých předmětů nebo případně v rizikových místech chránit dlažbu od pádu předmětů vhodnými rohožemi či předložkami.

backnext

© 2019 keramika plus s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

tvorba internetových stránek
bzcompany.cz