logo keramikaplus

Vlastnosti dlaždic z keramiky
Keramické dlaždice jsou desky různých formátů a tloušťky relativně slabé z keramického materiálu. Jako všechny keramické materiály - např.: nádobí, hygienické zařízení jako jsou umyvadla, WC, bidety... cihlářské materiály jsou také keramické dlaždice zpracovány z kaolinu, jílu, písků a dalších přírodních materiálů.

Jak je uvedeno dále, tyto zpracované a smíchané komponenty jsou po důsledné přípravě tvarovány do žádaného rozměru a pečené v teplotě od 1000 - 1250°C podle druhu dlažby.Tyto jsou pak tvrdé, odolné vůči mechanickému opotřebení, trvanlivé, hygienické, lehce omyvatelné, nehořlavé a ohnivzdorné.

Všeobecně se pak tyto vlastnosti v praxi mohou měnit podle tipu dlaždic. Jsou také pevné, tzn. že se nedeformují a neohýbají, ale zároveň křehké ve smyslu různých nehod: jako třeba talíř, když spadne na zem, může se rozbít, tak i dlaždice, pokud se do ni udeří - například, pokud na ni spadne těžký předmět jako je kladivo - může se rozbít. Toto jsou všechno charakteristické vlastnosti všech keramických materiálů.

backnext

© 2019 keramika plus s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

tvorba internetových stránek
bzcompany.cz